Bu Hafta Neler Yaptık Bu Hafta Neler Yaptık
Kahvaltı ve Yemek Listesi Kahvaltı ve Yemek Listesi
Branş Etkinlikleri Branş Etkinlikleri
Aile Katılımı Aile Katılımı
Veli Görüşme Günleri Veli Görüşme Günleri
Okul Öncesi Hakkında Okul Öncesi Hakkında
Akademik Takvim Akademik Takvim
Fotoğraf Galerisi Fotoğraf Galerisi
Eğitim Programları Eğitim Programları
Eğitim Kadromuz Eğitim Kadromuz
  • MİNİK TED’LİLERİN YIL SONU HEYECANI
  • TED ZONGULDAK KOLEJİ ÖZEL ANAOKULUNDAN 220 BİN ADET MAVİ KAPAK
  • TED ZONGULDAK KOLEJİ ÖZEL ANAOKULU TANITIM GÜNÜ
  • 5 YAŞ YAPRAKLAR PORTFOLYO SUNUMU
  • 5 YAŞ BAL ARILARI PORTFOLYO SUNUMU
  • TED’ Lİ MİNİKLERİN DOĞA SEVGİSİ
  • KAPAKLARI MUTLULUĞA ÇEVİRDİK
  • İLKOKULUMUZU TANIYORUZ
  • 4 YAŞ UĞUR BÖCEKLERİ PORTFOLYO SUNUMU

Okul Öncesi

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI

            TED Zonguldak Koleji Vakfı Anaokulu eğitim programı; TED Genel Merkezinin Rehberliği ve MEB Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü’ nün koordinasyonu ile oluşturulan karma bir eğitim programıdır.

             Çocuklarımızın bilişsel ve kişilik gelişimlerinin %80’ini tamamladıkları, insan gelişiminin en hızlı ve en duyarlı dönem okul öncesi dönemidir. Bu temel noktadan hareketle çocuklarımızın psikomotor, bilişsel, sosyal- duygusal, dil gelişimi, öz bakım becerileri ve kültürel yönleri gibi çok yönlü gelişimlerini desteklemekteyiz.  Eğitim öğretim ortamını hazırlarken zengin ve uyarıcı çevre olanakları ile çocuklarımızın ilgilerini, ihtiyaçlarını, bireysel farklılıklarını, öğrenme hızlarını ve gelişim özelliklerini dikkate almaktayız. Okul öncesi dönemdeki çocukların tüm gelişim alanlarını eşit şekilde ve belli bir program dâhilinde destekleyerek onların sahip oldukları potansiyeli maksimum düzeyde kullanabilmelerini sağlamayı amaçlamaktayız.

            Eğitim programımız çok yönlü gelişimsel bir programdır. Öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarında yaratıcılıklarını kullanarak, keşfederek, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak anlamlı deneyimler kazanmalarına yöneliktir. Temel amaçlarımız ise; özgüveni gelişmiş, ahlaki ve kültürel değerlerine sahip çıkan, iletişim becerisine sahip, doğayla dost ve tüm bu özellikleri yaşamına uyarlayabilen bireyler yetiştirmektir. Bu görüşlerden hareketle eğitim programımız; “Proje Temelli Öğrenme”, “Karakter Eğitimi”, “Aile Katılım Programları”, “Mandala Eğitimi”, “gibi çeşitli yöntemler geliştirilerek sosyal sorumluluk projeleri ile desteklenir.