EUROASIA MUN 2017 EĞİTİM KONFERANSINA KATILDIK

Her yıl Türkiye’nin çeşitli lise ve üniversitelerinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen Euroasia MUN 17 Eğitim Konferansı bu sene de 24-27 Kasım tarihlerinde TED Üniversitesi ve Litai Otelde gerçekleştirildi.
Tartışma dilinin İngilizce olduğu ve Birleşmiş Milletler toplantılarının formatında hazırlanan eğitim konferansında amaç, farklı ülkeleri temsil eden, delege olarak toplantılara katılan öğrencilerin, çeşitli dünya meselelerini tartışmasıdır. Öğrenciler bu etkinlikte, farklı kültürlere değer vererek bir ülkeyi temsil etmenin sorumluluğunu alır, diğer delegelerin fikirlerini benimsemeseler de onları dinlemeyi öğrenir, demokratik tartışma ortamlarına katılır ve çözüm önerilerinde bulunurlar. 
Okulumuz 9 ve 10. Sınıflarından toplam 19 öğrencinin İngilizce öğretmenleri eşliğinde katıldıkları konferans çeşitli lise ve üniversitelerden 500 öğrencinin katımıyla gerçekleştirilmiştir. 
Bu çalışmada yaşadığı dünyaya duyarlı, sorunlarına çözüm yolları üretebilmek için özveriyle çalışan öğrencilerimizi tebrik ediyor gelecekteki konferanslarında hepsine başarılar diliyoruz.

 

Bu haber 01.12.2017 - 12:34:55 tarihinde yazılmıştır ve 469 defa okunmuştur.