KAPAKLARI MUTLULUĞA ÇEVİRDİK

TED Zonguldak Koleji Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri TÜBİTAK Yayınları ‘’ Yapabilirim! ‘’ Kitabını okumalarının ardından bacaklarını bizler gibi kullanamayan bireylerin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilmek için neler yapabileceklerini öğretmenleri rehberliğinde konuşup tartışarak mavi kapak toplamaya karar vermişlerdi. Bunun için ilk önce plastik kapakları biriktirip okul ev arasında taşıyabilmek için evlerinde kullanmadıkları ayakkabı kutularını artık materyaller ile süsleyerek kapak kumbaralarını hazırladılar. 
Anaokulu öğrencilerimiz proje hedeflerini öğretmenleri rehberliğinde bir tekerlekli sandalye!olarak belirlediler. Hedefleri büyük kendileri minik öğrencilerimiz daha çok insanın mavi kapak toplamasını sağlamak için neler yapabileceklerini tartışarak afiş hazırlamaya ve afişleri için slogan buldular. Hazırladıkları afişleri hem aileleri ile birlikte okul dışında hem de öğretmenleri rehberliğinde TED Zonguldak Koleji Vakfı Okullarına asarak projelerini ve amaçlarını daha çok kişiye duyurmak için çalıştılar.Ve beklenen an geldi!
TED’ in minik öğrencileri“ Mavi Kapak Topluyoruz Geleceğe Umutla Bakıyoruz”projesini anaokulu bahçesinde hazırladıkları görkemli bir yazıyla sonlandırdılar. Şimdi topladıkları kapakları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ ne teslim etme zamanı…

 

Bu haber 30.05.2018 - 16:35:05 tarihinde yazılmıştır ve 153 defa okunmuştur.